Bitcoin zažil vzestup a v úterý ráno v Asii dosáhl přibližně 26 700 USD, nakrátko dokonce překonal hranici 27 000 USD. Vzestup zaznamenal také ether, ačkoli zůstal pod hranicí 1 650 USD. V uplynulých 24 hodinách zaznamenala většina dalších 10 nejprodávanějších non-stablecoinů pohyb směrem vzhůru, přičemž Toncoin vedl s více než 5% nárůstem.Tento pozitivní trend koinciduje se zvýšeným zájmem o obchodování s kryptoměnami a anticipací, že Federální rezervní systém tento týden pozastaví zvyšování úrokových sazeb. Mezitím futures na americké akcie zůstaly relativně beze změny po převážně stagnující výkonnosti Wall Street z předchozího dne.
Bitcoin, vedoucí kryptoměna na globálním trhu, zaznamenala za posledních 24 hodin nárůst o 1,11 % a v 7:30 hodin ráno v Hongkongu dosáhla 26 778,93 USD. Za plynulý týden zaznamenala 6,62% nárůst. Přestože bitcoinová rally vzbudila optimistické nálady, někteří investoři byli tímto nárůstem zaskočeni. Podle dat společnosti Coinglass to v posledních 24 hodinách vedlo k likvidaci bitcoinových pozic v celkové hodnotě přesahující 44 milionů dolarů, přičemž z toho více než 31 milionů dolarů tvořily krátké pozice.
Ether také vzrostl o 1,20 % na 1 638,41 USD, přičemž jeho týdenní apreciace činila 5,90 %. Trh s kryptoměnami však ovlivnily regulační změny v USA. Ministerstvo finančních služeb státu New York (NYDFS) představilo návrh na zpřísnění regulací pro kryptoměnové burzy, což vedlo investory k orientaci na konzervativnější kryptoměnová aktiva.
Ostatní kryptoměny z první desítky non-stablecoinů zaznamenaly za posledních 24 hodin zisky, přičemž Toncoin vzrostl o 5,03 % na 2,41 USD. V kontextu týdenní výkonnosti zaznamenal nativní token TON Network impozantní nárůst o 46,96 %. Tento vývoj přichází po oznámení spolupráce s komunikační aplikací Telegram, jež představila svým 800 milionům uživatelům integrovanou digitální peněženku s názvem TON Space.
Jediným tokenem z top 10, který zaznamenal 24 hod ztrátu, byl BNB z Binance, který se propadl o 0,12 % na 216,04 USD. I přes tento krátkodobý propad si token během týdne udržel zisk ve výši 5,03 %. Kryptoměnová burza čelila rostoucím regulačním problémům v USA, přičemž generální ředitel Binance U.S. v předchozím týdnu odstoupil.
Celkový tržní kapitál kryptoměn za uplynulý den zaznamenal vzrůst o 1,24 % a dosáhl 1,07 bilionu USD. Současně objem obchodování se zvýšil o 76,96 % na 31,02 miliardy USD.
Futures na americké akcie vykazovaly od 9:00 v Hongkongu mírné zisky, zatímco hlavní asijské akciové indexy, včetně čínského Shanghai Composite, hongkongského Hang Seng, japonského Nikkei 225 a jihokorejského Kospi, zaznamenaly ztráty. Investoři s napětím očekávají blížící se rozhodnutí Federálního rezervního systému týkající se úrokových sazeb, které v současné době dosahují nejvyšších hodnot za poslední dvě dekády.
Podle prognostického nástroje CME FedWatch je 99% šance, že centrální banka na svém zasedání 20. září ponechá sazby beze změny. Pozornost je rovněž upřena na očekávané vyjádření předsedy Federálního rezervního systému, Jeroma Powella, v souvislosti s rozhodnutím o sazbách, jež by mohly nastínit směr budoucí měnové politiky.
V úterý ráno byly futures na světový ropný referenční index Brent obchodovány těsně pod úrovní 95 USD za barel. Toto číslo reprezentuje výrazný nárůst o více než 30 % za poslední čtvrtletí, což je výsledek strategického rozhodnutí Saúdské Arábie a Ruska prodloužit omezení dodávek ropy až do konce roku.
Paralelně s tím v Číně Pan Gongsheng, guvernér Čínské lidové banky, přislíbil možnost zavedení dalších opatření na stabilizaci zahraničních investic a obchodu. Tato iniciativa reaguje na rostoucí napětí mezi Čínou a USA, což mělo za následek, že některé čínské úřady v září omezily svým zaměstnancům používání telefonů Apple iPhone v kancelářských prostorách.